Laguiole
Laguiole Style de Vie – stolujte s potešením
Laguiole Style de Vie je prestížna holandská značka pre milovníkov varenia, ktorí vyrábajú prémiové nože a príbory. Jej produkty sú rozdelené doštyroch sérií – Premium, Prestige, Innovation a Luxury – každá má svoje vlastné charakteristiky. Nože sa vyznačujú veľmi dobrou kvalitou a elegantným vzhľadom.
Myšlienka Laguiole Style de Vie
Nože z nehrdzavejúcej ocele Laguiole Style de Vie sú vyrobené z lásky k vareniu a stolovaniu. Majú priniesť charakter na stôl zakaždým, keď si sadnete a budete jesť – či už je to s rodinou alebo priateľmi. Nože a príbory (steakové nože, špeciálne nože, kuchynské nože) sú navrhnuté tak, aby spríjemnili kulinársky zážitok a upútali pozornosť na dobré jedlo a krásne vyzdobený stôl.
Laguiole Style de Vie – produkty
Štyri série – Premium, Prestige, Innovation a Luxury – ponúkajú mierne odlišné produktové rady, dizajny, čepele a rukoväte vyrobené z rôznych materiálov (nehrdzavejúca oceľ, meď, prírodné drevo, plast atď.)
V katalógu značiek nájdete:
- šéfkuchárske, nože Santoku, nože na chlieb a ďalšie kuchynské nože
- Nože na syr
- Steakové nože
- Vreckové nože
- Vínne a barové doplnky
- Súpravy nožov
A ďalšie kúsky príborov, ktoré budú skvelou ozdobou každého stola.
História nožov Laguiole
„Laguiole" nie je názov značky ani štítok, ale názov malej dediny v regióne Auvergne vo Francúzsku. Nožiarstvo sa v Lagiuole objavilo koncom 18. storočia a preslávilo sa od roku 1860. Najprv bolo v obci 5 nožiarov, ale aby sme uspokojili zákazníkov potrebovali, museli požiadať továrne na výrobu príborov Thiers, aby pomohli a vyrobili nože s označením Laguiole. V roku 1987 ľudia z Aveyronu presťahovali továreň do Laguiole, ale rôzne modely nožov Laguiole sa dnes vyrábajú po celom svete.
Včela – symbol nožov Laguiole
V roku 1909 prišiel Jules Calmels s nápadom pridať nad prameň symbol včely jednoducho z estetických dôvodov. Ale – ak máte radšej romantické príbehy – podľa legendy to bol sám Napoleon, kto dovolil výrobcom príborov Aveyron použiť včelu ako znak na znak ich statočnosti v boji. Zaujímavosťou je, že vo francúzštine je la mouche (mucha) technické príborové slovo, ktoré odkazuje na sploštenú časť na konci jari.
Ale keďže Jules Calmel – ktorý ako prvý umiestnil včelu na la mouche – si tento nápad nedal patentovať, v Laguiole a Thiers boli desiatky výrobcov príborov, ktorí vyrábali nože Laguiole s kvetmi, hmyzom alebo inými zvieratami na pružine. . Ale – po takmer systematickom používaní – to bola včela, ktorá sa stala synonymom pre nože Laguiole.